© All rights reserved. Powered by VLThemes.

polecali

Co zrobić, by klienci cię polecali

Pozyskiwanie klientów przez polecenia, to coś, do czego dąży wiele firm. Jest to dość opłacalne, ponieważ zapewnia nam tanią i bezobsługową reklamę. Nie musimy bowiem przeznaczać żadnych środków na promocję. Co zrobić by klienci polecali Twoją firmę? Przygotowaliśmy kilka sposobów działania, które powinny Ci w tym pomóc. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

polecali

Wykonuj swoją pracę zawsze na 100%

Polecenie cię innym = zadowolenie ze skorzystania z Twoich usług. Jeśli chcesz, aby to ciebie polecali musisz zadbać o ten aspekt. Czy poleciłbyś kogoś kto wykonał swoją usługę na niskim, lub średnim poziomie? Zdecydowanie nie, polecamy tylko osoby, których jesteśmy pewni, ponieważ nie chcemy, aby nasz wizerunek na tym ucierpiał. Uczciwa i solidna praca, która zaspokoi potrzeby naszego klienta sprawi, że zapamięta nas na dłużej i chętnie będzie nas polecał. Możemy również wyjść poza oczekiwania naszych klientów i zrobić dla nich jeszcze więcej. Przykładowo – jeśli Twoim zadaniem jest przygotowanie dwóch propozycji logo, możesz zaskoczyć swojego klienta wysyłając mu o jedną propozycję więcej. Udowodni mu to, że zależy Ci na tym, aby był zadowolony z Twojej usługi.

Poproś o rekomendacje oraz dziękuj za nie.

Taaak, to takie proste. Czujesz, że klient jest zadowolony z waszej współpracy? Poproś go, by polecał cię dalej. Duża część Twoich klientów nie poleca ciebie, ponieważ nie wie, że tego chcesz. Jeśli jest to dla ciebie niezręczne, nie proś go wprost. Subtelnie zasygnalizuj, że jeśli będzie ku temu okazja, to było by ci niezmiernie miło, aby polecał cię dalej. Jeśli Twoja praca została wykonana na odpowiednim poziomie, polecanie będzie dla niego zupełnie naturalne. Kiedy już Twoja firma zostanie polecona, pamiętaj o podziękowaniu polecającemu – jest to informacja zwrotna, że polecenie było owocne, a współpraca doszła do skutku np. wysyłając próbki nowych produktów, rabat na usługi czy przydatny prezent, który jest związany z Twoim biznesem. Takie działania umacniają relacje z Twoimi obecnymi klientami i zwiększają szansę na kolejne polecenia.

Chwal się opiniami innych

W tym przypadku pomóc nam może Internet i technologia. W dzisiejszych czasach opinie w serwisie Google, Allegro czy Facebook to „must have”. Właśnie te miejsca odwiedzają nasi potencjalni klienci, gdy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o naszej działalności. Opinie możesz prezentować również na różnych kanałach komunikacji (Facebook, Instagram, LinkedIn). Dzięki nim możesz dotrzeć do wielu nowych odbiorców.

polecali

Dobra komunikacja – odpowiadaj szybko

Komunikacja z firmą to równie ważny czynnik, jak jakość naszych usług. Kto chciałby współpracować z firmą, która od 3 dni nie odbiera naszych telefonów, a na maila odpowiada po tygodniu? Prawdopodobnie nikt. Szybkość odpowiedzi jest tutaj kluczowa. Możesz wykonywać swoją pracę na 110%, jednak gdy Twoja komunikacja stoi na niskim poziomie, nie licz na polecenia za strony swoich klientów.  

Podsumowanie:

Cały proces pozyskiwania nowych klientów z poleceń, powinien być dla ciebie przywilejem i przyjemnością. W końcu, taki rodzaj pozyskiwania, jest możliwy tylko za względu na Twoją świetnie wykonaną pracę. Musimy pamiętać o wszystkich elementach, które składają się na ten proces. Tak by przypadkowe pozyskiwanie klientów z poleceń, zamienić na proces, nad którym masz pełną kontrolę. Dzięki temu Twoja lista kontaktów będzie się sukcesywnie rozwijać.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi artykułami: KLIKNIJ TUTAJ!

Top