© All rights reserved. Powered by VLThemes.

social-media

Prowadzenie firmy w social mediach

Media społecznościowe są idealnym sposobem dla każdej firmy do zwiększania rozpoznawalności swojej marki i pozyskiwania nowych klientów. Jest to darmowe narzędzie, dzięki któremu możemy dotrzeć do sporej liczby odbiorców. Jak prowadzić social media firmy? Jaki content dodawać? Tego dowiesz się w tym artykule. 🙂

Wybór medium społecznościowego dla Twojej firmy

Facebook, Instagram, czy Tiktok to jedne z portali społecznościowych, bez których ciężko wyobrazić sobie skuteczny marketing firmy. Dzięki nim możemy dotrzeć do grupy odbiorców, która będzie najbardziej zainteresowana naszymi usługami. Każde z mediów ma różną specyfikę, przed rozpoczęciem działania, dobrze jest przemyśleć i obrać odpowiednią strategię. Obecnie Facebook posiada prawie 3 miliardy użytkowników. Liczba odbiorców Instagrama to prawie półtora miliarda. W błyskawicznym tempie w siłę rośnie również Tiktok – ponad miliard aktywnych użytkowników. Z kolei LinkedIn liczy ponad 400 mln kont.  

W pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: Które medium najlepiej nada się do promowane naszej firmy – Instagram, Facebook, a może TikTok? Na każdym z nich znajdziemy inne grupy odbiorców, naszym zadaniem jest odnalezienie tej zainteresowanej naszymi usługami.

Dzięki social mediom marka może m.in.:

  • zwiększyć ilość odbiorców,
  • zaprezentować swoje produkty i usługi,
  • zbudować swoją bazę mailingową,
  • stworzyć płatne promocje marki,
  • zwiększyć ruch na stronach internetowych,
  • zbudować wizerunek eksperta,
  • pozyskać partnerów biznesowych.
Close

Social Media – Jakie treści tworzyć ?

Kiedy już wiemy jakie medium będzie odpowiednie dla naszego biznesu, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: Jaki rodzaj treści chcemy dodawać?

Z pewnością, nie ma tutaj jednego przepisu na sukces. Media społecznościowe mają jednak jedną, wielką zaletę. Publikowanie postów nic Cię nie kosztuje, chyba że chcemy je promować. Dzięki temu, możemy eksperymentować z rodzajami postów, które dodajemy. Śledzić, które z nich generują nam najlepsze wyniki. Mamy do wyboru naprawdę wiele form. Od zdjęć produktów, treści wideo, aż po wykresy obrazkowe czy długie wpisy tekstowe.

Podsumowanie

Media społecznościowe są świetną okazją do zdobycia nowych obserwatorów i klientów. Pamiętajmy, że jeśli chcemy zyskać zainteresowanie naszych odbiorców, to najpierw musimy dać coś od siebie. Z pewnością, to jedna z najważniejszych zasad content marketingu. Obecność w social mediach jest darmowym dowodem na autentyczność istnienia Twojej firmy.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi artykułami: KLIKNIJ TUTAJ!

Top