© All rights reserved. Powered by VLThemes.

strona-internetowa

Strona Internetowa – Sposób na przyciągnięcie klienta.

Strona internetowa jest jednym z najistotniejszych elementów współczesnych firm. Dobrze zaplanowana, estetyczna oraz szybko funkcjonująca strona WWW oddaje poczucie profesjonalizmu firmy, a także wzbudza zaufanie, co przekłada się na pozytywny odbiór Twojej działalności przez potencjalnych klientów. To także świetne miejsce na umieszczenie informacji, kim jesteście, jak długo jesteście na rynku oraz jaki wykonujecie zakres usług. Dzięki witrynie pozyskasz swoich pierwszych klientów, a także trwale zbudujesz świadomość marki wśród społeczeństwa.  

Przemyślana struktura witryny 🤔

Zanim zajmiesz się zaprojektowaniem strony internetowej, ważne jest przemyślenie jej funkcjonalności oraz układu sekcji. Jest to niezwykle ważnie, ponieważ często osoby, które zlecają wykonanie strony, opierają się na doświadczeniu agencji wykonującej stronę. Szybko się jednak okazuje, że brakuje sekcji, których klient oczekiwał, trzeba dokodować brakujące elementy, a to wiąże się z nerwami i dużo większymi kosztami. W informatyce często nazywane jest to scenariuszem strony, mapą strony lub szkicem witryny. Takie działania pozwolą Ci dokładnie zaplanować cały portal internetowy, dzięki czemu nie pominiesz najważniejszych elementów, oferty czy informacji, o której powinien wiedzieć użytkownik. Dokładny plan pozwoli Ci także dostosować stronę pod użytkowników (UX – User Experience), co sprawi, iż strona będzie intuicyjna, a użytkownik nie zgubi się podczas odwiedzania podstron Twojej domeny. Podzielenie witryny na odpowiednie podstrony pozwoli szybko znaleźć informacje, których szuka klient. W kontakcie umieść informacje takie jak: numer telefonu, adres e-mail, formularz kontaktowy, mapka ze znacznikiem gdzie mieści się witryna. Analogicznie ofertę podziel na poszczególne usługi, które szczegółowo opiszesz w osobnych podstronach itd.

Spójna oprawa graficzna 🖌

Estetyka oraz spójność kolorystyczna odgrywa kluczową rolę wśród biznesu. Jeśli Twoim kolorem przewodnim jest kolor czerwony i szary, musisz utrzymać tę kolorystykę na wszystkich podstronach, wpisach, ofertach itd. Dlaczego jest to ważne? W przypadku prowadzenia kampanii reklamowych, które będą w zupełnie innej kolorystyce, np. niebieskiej, klient lądując na stronę internetową, która jest w kolorach czerwieni i szarości może odnieść wrażenie, że przeniosło go na stronę, na której nie powinien wylądować.

Strona internetowa a responsywność 📲

Responsywność strony internetowej, to odpowiednie jej skalowanie względem rozdzielczości wyświetlacza. Dzięki temu strona jest czytelna, przyciski są dużo większe i łatwiej w nie kliknąć. Strona jest także dostosowana do maksymalnej szerokości ekranu. Dzięki temu użytkownik nie musi przewijać strony w pozycji poziomej, a tylko i wyłącznie w pozycji pionowej (góra – dół). Co więcej, w sieci można znaleźć wciąż sporo witryn, które takowej funkcjonalności nie mają wdrożonej. Co to oznacza w praktyce? Ze statystyk jasno wynika, że ponad 80% ruchu na stronach pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Jeśli witryna nie jest dostosowana pod urządzenia mobilne, użytkownicy często opuszczają portal, przez co tracisz potencjalnego klienta. Co więcej, Google traktuje takie strony jako przestarzałe, przez co pozycjonowanie witryny jest dużo trudniejsze i bardzo ciężko jest ustabilizować witrynę na wybrane słowa kluczowe. Responsywność witryny, to nie tylko skalowanie witryny. To także rezygnacja z elementów, które nie mieszczą się na wybranych urządzeniach, a także rezygnacja z niektórych funkcjonalności, jak np. animacje elementów, skracanie niektórych sekcji itp.

STRONA INTERNETOWA - SPOSÓB NA PRZYCIĄGNIĘCIE KLIENTA 1

Optymalizacja witryny ⚡

Czas to pieniądz, a długie wczytywanie strony, to ogromna strata czasu. Użytkownicy uwielbiają mieć wszystko podane na tacy, a także cenią sobie szybkość reakcji pomiędzy podstronami. Jeśli strona internetowa wczytuje się dłużej niż 4-5 sekund, to możesz być pewien, że bardzo duży odsetek ludzi wyjdzie z Twojej witryny, zanim portal wyświetli jakiekolwiek informacje. W związku z tym niezwykle ważna jest optymalizacja strony internetowej. W tym celu rezygnuje się ze wszelkich kreatorów stron internetowych, jak np. Elementor, WP-bakery, Wix itp. Jest to wygodne, ale w praktyce – bardzo powolne. W zamian stosuje się statyczny kod strony internetowej pisany kompletnie od podstaw. Jest on wzbogacony o możliwość edycji np. treści, obrazków, artykułów oferty itd. Takie strony są droższe, niż gotowe motywy, natomiast witryna jest dużo lepiej widoczna w sieci. Jest również bardziej podatna na rozwój i dogranie nowych funkcjonalności, a także szybkość wczytywania strony jest błyskawiczna. Rezygnuje się z dużo ważących zdjęć, implementuje się pamięć podręczną cache, wykonuje się minifikację plików skryptowych itp. Co więcej, na urządzeniach mobilnych, usuwa się także niektóre grafiki oraz animacje. Chcesz wiedzieć, jak szybko funkcjonuje Twoja witryna? KLIKNIJ TUTAJ i wpisz adres URL Twojej witryny.

Podstrony ofertowe 📝

Kluczową rolę w świecie biznesu odgrywają podstrony, które są stricte zbudowane pod sprzedaż, bądź zbieranie danych kontaktowych od zainteresowanych klientów. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba zainteresować klienta swoją ofertą. Do tego coraz częściej stosowane są tzw. Landing-page (strona lądowania). Jak sama nazwa wskazuje, klient ląduje na stronie internetowej za pośrednictwem linku znalezionego w sieci. Czy to za pomocą kampanii Google ADS, Facebook ADS czy innych mediów. Na w/w landing-page należy umieścić najbardziej wartościowe i merytoryczne informacje, które wzbudzą u klienta poczucie potrzeby posiadania danego produktu. W przypadku np. kursów można znaleźć informacje na temat osoby, która przygotowała dany materiał, z czego zasłynęła, czego można nauczyć się z danego kursu, linki do innych kursów tego samego autora oraz formularz kontaktowy, który wymusi na kliencie pozostawienie kontaktu. Sposób przedstawienia oferty jest niezwykle ważny, dlatego spójna i ciekawa oprawa graficzna oraz analiza skuteczności landing-page pozwoli Ci dokonać kluczowych zmian, które sprawią, że klient pozostawi do siebie kontakt.

Zapisy do newslettera 📈

STRONA INTERNETOWA - SPOSÓB NA PRZYCIĄGNIĘCIE KLIENTA 2

Newsletter to idealne narzędzie do nawiązywania kontaktu z klientem oraz przedstawiania nowości w Twojej firmie. Jeśli klient zostawił kontakt do siebie, to znaczy, że chce stale otrzymywać informacje na temat Twojej oferty. Ważne jest, aby pamiętać, że nie we wszystkich branżach się to sprawdzi. Nie zaszkodzi jednak wdrożyć takiej funkcjonalności, by sprawdzić odbiór użytkowników. Przykładem może być sklep internetowy z sukienkami. Osoba odwiedzająca sklep zauważy, że w Twoim sklepie znajdują się ciekawe kreacje, jednak nie jest to to, czego szuka klient. W związku z tym, osoba wciąż poszukująca danej sukienki liczy na to, że pojawi się produkt, który w pełni przypadnie jej do gustu. W związku z tym oczekuje od Ciebie stałych informacji, o nowościach w twoim sklepie. Dzięki newsletter automatycznie poinformujesz wszystkich swoich klientów o nadchodzących nowościach, a Ci być może skorzystają z Twojego asortymentu.

Odpowiednio dobrana kolorystyka 🟥🟦

To ostatni podpunkt, o który pisałem wyżej, natomiast warto jest rozwinąć informacje na ten temat. Wszystko jest zależne od tego, do jakiej grupy odbiorców chcesz docierać. Przykładem są osoby w wieku od 14-35 roku życia, które zdecydowanie preferują nowoczesne strony z kontrastowymi kolorami. W przypadku osób starszych, preferują bardziej delikatne kolory definiujące styl skandynawski. Kolory dotyczą także branży jaką reprezentujesz. Przykładem jest fotowoltaika, która kojarzy się z energią czerpaną ze słońca oraz z ekologią. Często można spotkać ciepłą kolorystykę np. kolor żółty, na przemian z kolorem zielonym. Firmy instalujące klimatyzacje, zwykle stosują kolor niebieski, zaś sklepy poświęcone bieliźnie damskiej kolor czerwony lub różowy.

Profesjonalna strona internetowa – zadbaj o każdy szczegół 👌

W dzisiejszych czasach strona internetowa, to klucz do sukcesu oraz rozwoju firmy. Niezależnie od tego czy Twoja firma działa na rynku lokalnym, krajowym czy globalnym. Proces stworzenia witryny jest niezwykle trudny, czasochłonny i wymaga specjalistycznej wiedzy. Przedstawione powyżej porady pozwolą Ci dokładnie zaplanować działania związane z jej zaprojektowaniem, tak by strona była przyjazna dla każdego użytkownika.

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi naszymi artykułami – KLIKNIJ TUTAJ

Top