© All rights reserved. Powered by VLThemes.

plan

Miej pomysł na siebie – Przygotuj plan działania.

Zadaj sobie pytanie co lubisz robić? W czym jesteś dobry? Czy jest jakaś dziedzina, w której czujesz się jak ryba w wodzie? Jakie masz zainteresowania? Ważnym pytaniem jest również dlaczego chcesz to robić? Najlepiej jest połączyć prace z tym, co kochasz i co przychodzi Ci z łatwością. Usiądź wygodnie i zastanów się nad tymi czynnikami. Dzięki temu będzie Ci łatwiej planować kolejne kroki.

plan-1

Przygotuj się!

Rozpisz swoje mocne strony, jeśli masz z tym problem zapytaj rodziny, znajomych, przyjaciół, im będzie łatwiej to określić, a Ty przy okazji możesz się miło zaskoczyć jak widzą Cię najbliżsi. Nie zmuszaj się do czegoś, w czym nie czujesz się najlepiej, nie rób nic na siłę. Jeżeli czegoś „nie czujesz” – nie idź w to. Kieruj się intuicją. Zrób podsumowanie, weź długopis i kartkę, napisz co udało Ci się osiągnąć do tej pory, a gdzie chcesz się znaleźć w niedalekiej przyszłości. Poświęć maksymalną ilość czasu na planowanie. Przygotuj odpowiednie do tego warunki, przejrzysty notes, kalendarz, czy aplikacje z planerem, jeśli wolisz pisać na komputerze lub smartfonie.  

plan-2

Nie zostawiaj wszystkiego losowi.

Pamiętaj, że tylko Ty masz kontrolę nad tym, w jakim kierunku będzie się rozwijać Twoja przyszłość. Pozytywne nastawienie i  dążenie do celu może wiele zdziałać. Przede wszystkim nie poddawaj się, gdy na Twojej drodze pojawią się przeciwności. To jest naturalna kolej rzeczy, przygotuj się na to i pomyśl, jakie możesz podjąć kroki, by tego uniknąć, lub jak szybko w prosty sposób rozwiązać sytuacje.

plan-3

Małymi krokami do przodu.

Wyznaczaj proste cele i realizuj je krok po kroku.  Nie zatrzymuj się, gdy osiągniesz pierwszy cel – idź za ciosem. Niech one będą konkretne i co najważniejsze realne, powinny być w zasięgu naszych możliwości. Możesz sobie określić ramy czasowe na konkretne cele, jeśli pomoże Ci to w realizacji. Jak wszyscy wiemy – nie od razu Rzym zbudowano. Jakikolwiek rozwój potrzebuje czasu – daj go sobie. Musisz mieć duże pokłady cierpliwości, a czekanie na pewno się opłaci. Nie skacz na głęboką wodę, może to przynieść odwrotny skutek.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi naszymi artykułami – KLIKNIJ TUTAJ

Top