Doręczenie przesyłki w sobotę w DHL

Przewoźnik DHL udostępnia możliwość nadania przesyłki z doręczeniem do odbiorcy w sobotę. 

Aby złożyć takie zamówienie wystarczy wybrać dodatkową opcję “Dostawa w sobotę” i uzupełnić dane tak, jak podczas składania każdego zlecenia. 

Jak złożyć zlecenie na portalu?

Możliwość zamówienia przesyłki z usługą doręczenia w sobotę będzie dostępna na portalu od czwartku od godz. 18:00 do piątku do godz. 23:59, natomiast ważne jest aby data odbioru przesyłki przez kuriera została wygenerowana na piątek. 
Jeśli zamówienie składasz w piątek i w terminie nadania przesyłki nie można już wybrać piątku oznacza to, że dany rejon na piątek jest zamknięty. Rozwiązaniem wtedy jest doniesienie przesyłki do punktu/oddziału, z którego przesyłka ruszy w dalszą trasę. Uwaga! Taką przesyłkę należy dostarczyć do godziny granicznej, do której dany punkt przyjmuje przesyłki, tak aby zdążyła wyjść na transport główny. Godziny mogą różnić się w punktach/oddziałach.

Usługa doręczenia przesyłki w sobotę dostępna jest na wybranych kodach pocztowych. 

W jaki sposób sprawdzić, czy na moim kodzie usługa jest dostępna?

  1. Zaloguj się w Polkurier.pl i wejdź w zakładkę “Zamów kuriera”
  2. Uzupełnij wymiary przesyłki, dane nadawcy i odbiorcy. Na podstawie kodu pocztowego odbiorcy system może zweryfikować, czy usługa jest dostępna.
  3. Jeśli wyświetli się przewoźnik do wyboru oznacza to, że takie zlecenie na wybranym kodzie pocztowym można zrealizować z dostawą w sobotę.

Usługa jest dodatkowo płatna, kwota za dostawę weekendową pojawi się w podsumowaniu po lewej stronie. 

Dostawa w weekend u innych przewoźników:

Dostawa weekendowa w InPost - Paczkomaty
Doręczenie przesyłki w sobotę w DPD

Czy artykuł był pomocny?

4125 wyświetleń