Opłaty za podjazd kuriera w InPost

Dnia 1 lipca 2019 przewoźnik InPost poinformował o zmianach w nadawaniu przesyłek kurierskich. 

Przewoźnik wprowadził opłatę za podjazd kuriera przy pojedynczych nadaniach.

Podjazd kuriera po 1 - 4 paczek: opłata za jedną przesyłkę naliczana według cennika na stronie głównej.

Podjazd kuriera po 5 paczek i więcej - bezpłatnie

Aby uniknąć opłaty za podjazd kuriera wysyłaj kilka paczek jednorazowo, na przykład chcesz wysłać jedną przesyłkę dzisiaj i jutro 4 kolejne paczki kurierem InPost? Połącz swoje zlecenia w jedno i wyślij je tego samego dnia na jednym numerze zlecenia odbioru (numer zlecenia znajdziesz w zakładce Panel klienta → Lista zamówień → Szczegóły zlecenia). Unikniesz opłaty za podjazd kuriera. Dodatkowa ważną informacją jest, by przesyłka paczkomatowa została zliczona do jednego zlecenia odbioru wraz z przesyłkami kurierskimi należy wybrać opcję “Zamawiam odbiór przesyłek” zamiast ”Samodzielnie dostarczę przesyłkę do paczkomatu”. Opcje te pojawią się do wyboru podczas składania zlecenia.

Uwaga!
W związku z tym, że dopłata za pojedynczy podjazd będzie weryfikowana przez kuriera w momencie odbioru przesyłki, nie ma możliwości naliczenia tej opłaty w momencie składania zlecenia. Opłata zostanie naliczona do faktury. 

*InPost Allegro Smart - paczki nadane w usłudze Allegro Smart nie wliczają się do sumy nadań, aby uniknąć opłaty za podjazd kuriera. 

Przesyłki weryfikowane są przez przewoźnika na podstawie adresów nadania. Oznacza to, że jeśli chcesz nadać 5 paczek z jednego adresu tak, by były zakwalifikowane jako jeden odbiór adres ten musi we wszystkich zleceniach być dokładnie taki sam.
Ważne! Dane w listach przewozowych, aby system InPost zweryfikował je jako jeden adres muszą być zgodne, oznacza to, że imię, nazwisko, ulica, numer budynku/lokalu, miasto i kod pocztowy w każdym zleceniu muszą być identyczne, nawet literówka może mieć wpływ na opłaty. 

Czy artykuł był pomocny?

13011 wyświetleń