Paczkomat Ekonomiczny

Usługa Paczkomat Ekonomiczny polega na złożeniu zamówienia z minimum 2 dniowym wyprzedzeniem. Jeśli zamówienie złożysz 2 dni robocze wcześniej cena za nadanie takiej przesyłki będzie niższa. Oznacza to, że jeśli zamówienie złożysz np. w środę 16.08.2023, aby skorzystać z promocyjnych stawek do przewozu możesz wydać je najwcześniej za 2 dni robocze, czyli w tym przykładzie w piątek 18.08.2023

Aby złożyć takie zamówienie zaloguj się na portalu, wejdź w zakładkę “Zamów kuriera” i wybierz usługę “Paczkomat Ekonomiczny”. 

System wyświetlać będzie 2 ceny. 
Pierwsza z nich to cena standardowa (oznaczona na czerwono) - tyle zapłacisz, jeśli zamówienie wyślesz wcześniej niż wyznaczona data, czyli w czasie krótszym niż 2 dni robocze. 
Druga cena to kwota promocyjna (oznaczona na czarno) - tyle zapłacisz, jeśli wyślesz paczkę najwcześniej po 2 dniach od złożenia zamówienia. 

Po uzupełnieniu danych i złożeniu zamówienia system wygeneruje etykietę dla przesyłki. Taką paczkę możesz od razu przygotować, natomiast pamiętaj o odpowiednim terminie nadania przesyłki, zgodnie z datą która będzie wyświetlać się w systemie

Zalecamy, aby tak przygotowane zamówienie czekało na wydanie np. w innym miejscu, niż przesyłki które musisz wysłać pilnie. Poinformuj też swoich pracowników, jak działa promocja. 

W przypadku korzystania z promocji Paczkomat Ekonomiczny na etykiecie znajdzie się informacja o najwcześniejszej dacie nadania, w ten sposób Ty i Twoi pracownicy z łatwością będziecie mogli odróżnić przesyłki Ekonomiczne od zwykłych. Przykład etykiety:

Uwaga! Jeśli z Twojego magazynu wychodzi wiele przesyłek i nie masz możliwości dopilnowania, aby promocyjne przesyłki wyszły w wymaganym terminie możesz zmienić sposób generowania etykiety. 

Drugi sposób zamawiania przesyłek w usłudze Paczkomat Ekonomiczny polega na tym, że system nie będzie od razu generować etykiety do przewozu, a etykietę tymczasową. Nie zawiera ona kodu kreskowego w związku z czym kurier nie może jej zeskanować. W ten sposób możesz oznaczyć przesyłkę, aby trafiła do odpowiedniego odbiorcy, a dopiero w dniu nadania zmienić etykietę tymczasową na etykietę transportową. 
Uwaga! W tym przypadku etykietę tymczasową należy z przesyłki usunąć, na paczce może znajdować się tylko 1 list przewozowy. 
Pamiętaj, aby nie wydawać przesyłki tylko z etykietą tymczasową! Przewoźnik nie będzie mógł jej procesować.
Jako nadawca przesyłki odpowiadasz za poprawne naklejenie listu przewozowego. Jeśli sprowadzasz przesyłkę do siebie Twoim obowiązkiem jest poinformować nadawcę, jak prawidłowo wydać przesyłkę do transportu. 

Jak zmienić sposób generowania etykiety? 
Wejdź w zakładkę Ustawienia → Ustawienia → “Sposób pobierania etykiety w usłudze ”InPost Paczkomat 24/7 Ekonomiczny":

Jak rozliczane będą przesyłki nadane w usłudze Paczkomat Ekonomiczny? 

Tak jak wcześniej wspominaliśmy warunkiem uzyskania niższej ceny jest nadanie paczki nie wcześniej, niż data która wyświetli się w systemie. Zatem początkowo system nalicza cenę podstawową, a w momencie gdy zweryfikuje, że spełniłeś warunki promocji różnica zostanie zwrócona w formie bonusu (na fakturze pozycja o nazwie “Rabat”). Najbliższa wystawiona faktura zostanie automatycznie pomniejszona o kwotę przyznanego bonusu. 

Czy artykuł był pomocny?

2435 wyświetleń