Importy inne - BaseLinker

Posiadasz sklep na platformie BaseLinker? Poniższa instrukcja opisuje konfigurację importu zamówień z BaseLinker do POLKURIER.PL. Zaimportuj zamówienia i nadawaj przesyłki bezpośrednio, szybko i wygodnie. Korzystając importu możesz z łatwością nadawać przesyłki poprzez nasz portal korzystając z pełnej funkcjonalności strony oraz z wszystkich usług, które dla Ciebie udostępniamy na naszej stronie. 

Aby dodać swój sklep do importu w pierwszej kolejności należy wygenerować klucz API.

Zaloguj się do Panelu administracyjnego BaseLinker, po prawej stronie w menu panelu administracyjnego wybierz: Moje konto → API

2021_08_23_14_43_png.png

Wygeneruj TOKEN API jeżeli jeszcze go nie posiadasz. Jeśli nie wiesz jak go wygenerować sprawdź w zakładce Jak wygenerować TOKEN API?

 Zaloguj się do swojego konta na stronie POLKURIER.PL, wejdź w zakładkę Panel klienta → Import → Import inne. Przejdź do podstrony Źródła importu.

img_3_png_0.png

 

Wybierz opcję Dodaj nowe → BaseLinker

2021_08_23_14_48_png.png

Zostanie wyświetlony formularz, w którym wprowadzisz podstawowe dane potrzebne do połączenia z Twoim sklepem:
Nazwa na liście: nazwa jaką chcesz nadać dla tego źródła importu. Nazwa będzie widoczna na liście
Klucz API: klucz tokena do API, który wygenerowałeś w swoim koncie w Baselinker 

Zapisz zmiany.
 

2021_08_23_14_51_png.png

W czasie zapisu zostanie przeprowadzony test autoryzacji do API Twojego konta w celu weryfikacji poprawności wprowadzonych danych, dodatkowo zostanie pobrana lista statusów zamówień, które możesz wykorzystać w procesie importu.

2021_08_31_09_26_png.png

Filtr importu
Importuj transakcje o statusie: podczas importu zostaną pobrane wyłącznie transakcje z wybranym statusem.

Po złożeniu zlecenia:
Wyślij numer listu przewozowego: aktywowanie tej opcji spowoduje automatyczną aktualizację numeru listu przewozowego w transakcji na Twoim koncie w BaseLinker
Zmień status zlecenia po nadaniu przesyłki: status transakcji na Twoim koncie w BaseLinker zostanie automatycznie zaktualizowany na wybrany status zaraz po pozytywnym zakończeniu wysyłki.
Zmień status zlecenia po dostarczeniu przesyłki: status transakcji na Twoim koncie w BaseLinker zostanie automatycznie zaktualizowany na wybrany status, gdy przesyłka zostanie dostarczona do odbiorcy.
Po zapisaniu ustawień wróć do zakładki Import inne. Wybierz z listy nazwę importu z którego zamierzasz zaimportować transakcje, ustaw daty z jakiego okresu chcesz je zaimportować i wciśnij przycisk Importuj. Pobrane transakcje pojawią się poniżej.

img_7_png_2.png

Zaimportowane zamówienia możesz wysłać poprzez kliknięcie przycisku WYŚLIJ. Zostaniesz przeniesiony do formularza zamówienia gdzie automatycznie zostaną uzupełnione dane odbiorcy itp. Uzupełnij brakujące dane i nadaj przesyłkę.

img_8_png_0.png

 

 

 

Czy artykuł był pomocny?

1180 wyświetleń