Jak złożyć zlecenie na portalu?

W tym celu należy wejść w zakładkę „Zamów kuriera”, gdzie system skieruje nas do formularza. Należy uzupełnić wszystkie dane takie jak
wymiary paczki, rodzaj paczki (standard/niestandard), ewentualne pobrania/ubezpieczenia, zawartość, dane nadawcy oraz odbiorcy. Po lewej stronie w podsumowaniu system wyświetli cenę za wybrane usługi. 

Spośród zaproponowanych przewoźników należy zaznaczyć tego, którym chcemy nadać przesyłkę. 

Po uzupełnieniu danych nadawcy i odbiorcy należy wybrać datę odbioru a następnie po skontrolowaniu, czy wprowadzone dane są poprawne należy wysłać zlecenie.

System wygeneruje list przewozowy wraz z potwierdzeniem nadania. Przypominamy, że obowiązkiem nadawcy jest wydrukowanie i naklejenie na przesyłkę listu przewozowego z systemu oraz wydrukowanie potwierdzenia nadania i dopilnowanie, by kurier podpisał dokument przy odbiorze. 
Potwierdzenie nadania z podpisem kuriera jest jednym z ważniejszych dokumentów w razie konieczności reklamowania przesyłki.

Jeśli nadajesz jednego dnia kilka przesyłek tym samym przewoźnikiem nie musisz generować osobno potwierdzenia nadania dla każdej przesyłki. Można wygenerować zbiorczy dokument w zakładce „Lista zamówień”. Wystarczy zaznaczyć interesujące Cię paczki i kliknąć „protokół dla nadawcy”.

Jak sprowadzić przesyłkę do siebie lub wysłać pomiędzy różnymi adresami sprawdzisz TUTAJ

Czy artykuł był pomocny?

9688 wyświetleń