Maksymalne wymiary przesyłek i uslugi dodatkowe - Paczka w RUCHu

Poniżej znajduje się tabela wymiarów poszczególnych boków oraz ich sumy dla przesyłek. Podane są wymiary maksymalne, co oznacza, że mogą one być mniejsze. Każdorazowo przesyłka musi spełniać warunki dotyczące każdego parametru: długości poszczególnych boków, długości sumy boków, wagi rzeczywistej oraz gabarytowej obliczanej z podanego wzoru.

 Paczka w Ruchu
Przesyłka do 20 kg Długość: 50 cm, Szerokość: 30 cm, Wysokość: 20 cm
Pobranie3,00 zł netto (wymagane ubezpieczenie)Zwrot COD do 4 dni roboczych od dnia doręczenia przesyłki
Maksymalna kwota pobrania COD: 400 zł 
UbezpieczenieW cenie: do 500 złDodatkowe: do 2500 zł: 2,00 zł netto
Dodatkowe: do 5000 zł: 4,00 zł netto
 

Paczka w RUCHu - usługa polega na nadaniu paczki w punkcie i dostarczeniu jej do wyznaczonej placówki, w której odbiorca przesyłkę może odebrać.
Zlecenie należy złożyć na portalu, wydrukować list przewozowy, nakleić na paczkę i zanieść do punktu nadawczego - dowolny punkt, który obsługuje Paczkę w RUCHu, system nie wymaga deklaracji, w którym punkcie będzie nadana paczka zatem możesz zanieść ją do najbliższego punktu. 
Przesyłka zostanie doręczona do punktu odbioru, który został wybrany przez odbiorcę. Punkt doręczenia należy zadeklarować podczas składania zamówienia na portalu. 

Po dostarczeniu odbiorca otrzymuje SMS-em kod odbioru (Ważne! Należy podawać poprawny numer telefonu odbiorcy ponieważ tylko w ten sposób kod zostanie wysłany). Paczka czeka na odbiór w placówce 5 dni roboczych, jeśli po tym czasie odbiorca jej nie odbierze zostanie zwrócona na koszt nadawcy. 

Lista punktów, do których można zanieść paczkę znajduje się w formularzu składania zlecenia (mapa).

Wartość przesyłki - zgodnie z regulaminem przewoźnika, jeśli wartość przesyłki przekracza 300 zł należy wykupić ubezpieczenie.

Pobranie – usługa polega na doręczeniu przesyłki do odbiorcy, przy czym kurier pobiera od odbiorcy ustaloną przez nadawcę opłatę. Dostępne są następujące warianty zwrotu pobrania: 

Terminy podstawowe:
Paczka w RUCHu - zwrot pobrania do 4 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki.

Zwrot pobrania w ciągu 1 dnia roboczego – pobranie zostanie zwrócone kolejnego dnia roboczego od momentu doręczenia przesyłki.

Zwrot pobrania w ciągu 4 dni roboczych – pobranie zostanie zwrócone w ciągu 4 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki.

Zwrot pobrania w ciągu 16 dni roboczych – pobranie zostanie zwrócone w ciągu 16 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki.

Zwrot pobrania za pomocą przekazu pocztowego – usługa dostępna niezależnie od wybranego terminu zwrotu pobrania. W przypadku zwrotu pobrania przekazem pocztowym do wybranego terminu należy doliczyć 2 dni robocze.

Wszelkie koszty za usługę pobrania naliczane są według cennika głównego na stronie. 

Ubezpieczenie – każdorazowo należy ubezpieczać przesyłkę, w szczególności gdy towar posiada większą wartość. Przewoźnik wypłaca odszkodowanie w przypadku uszkodzenia/zaginięcia na podstawie dwóch czynników – wykupionego ubezpieczenia oraz dokumentu potwierdzającego wartość towaru (faktura, paragon). W przypadku, gdy ubezpieczenie nie zostanie wykupione przewoźnik ma prawo wypłacić jedynie kwotę ubezpieczenia zawartego w cenie, nawet jeśli zostanie przedstawiony dokument potwierdzający wartość towaru. 

Kwota ubezpieczenia w cenie została podana w tabeli powyżej.

Czy artykuł był pomocny?

1455 wyświetleń