Godziny składania zleceń – do której godziny złożyć zlecenie, by kurier podjechał tego samego dnia?

InPost
Przewoźnik wprowadził strefy z podziałem na graniczne godziny odbioru paczek. Możliwość zamówienia kuriera z odbiorem tego samego dnia będzie zależna od strefy w której znajduje się nadawca – są to wytyczne przewoźnika InPost. Przypominamy, że podane przedziały są godzinami planowanymi.

Wprowadzony został podział kodów pocztowych w całej Polsce na 4 strefy, których rodzaj jest uzależniony od odległości od oddziału: 

strefa A – godzina graniczna 16:00
strefa B – godzina graniczna 15:00
strefa C – godzina graniczna 14:00
strefa D – godzina graniczna 13:00 

Istnieje możliwość sprawdzenia w jakiej strefie znajduje się wybrany kod pocztowy poprzez wyszukiwarkę dostępną na stronie przewoźnika InPost

Przewoźnicy DPD, DHL, UPS, Pocztex, FedEx udostępniają przedziały godzinowe na odbiór przesyłek, tak więc jeśli na dany dzień będzie dostępny jeszcze przedział godzinowy system wyświetli taką informację.

Opcja “Samodzielnie dostarczę przesyłkę do punktu lub przekażę kurierowi” jest dla klientów, którzy są umówieni z kurierem na podjazd lub chcą dowieźć przesyłkę do oddziału / punktu na własną rękę. Po wybraniu tej opcji nie generuje się zlecenie podjazdu kuriera, dlatego należy zwrócić uwagę przy składaniu zleceń – jeśli rejony są przepełnione (szczególnie w okresach szczytów paczkowych) system automatycznie będzie zaznaczać tę opcję. 

Przewoźnik DPD dodatkowo na wybranych kodach pocztowych udostępnia opcję złożenia zbiorczego zamówienia na odbiór przesyłek, więcej informacji znajdziesz w artykule Zbiorcze zamówienie odbioru w DPD.

Na odbiór przesyłek gabarytowych i palet przewoźnicy mają czas do 72 godzin w dni robocze na podjazd. 

Podawane przez przewoźników terminy są terminami planowanymi.

Czy artykuł był pomocny?

7086 wyświetleń