Maksymalne wymiary przesyłek i uslugi dodatkowe - Orlen Paczka

Poniżej znajduje się tabela wymiarów poszczególnych boków oraz ich sumy dla przesyłek. Podane są wymiary maksymalne, co oznacza, że mogą one być mniejsze. Każdorazowo przesyłka musi spełniać warunki dotyczące każdego parametru: długości poszczególnych boków, długości sumy boków, wagi rzeczywistej oraz gabarytowej obliczanej z podanego wzoru.

 Orlen Paczka (dawniej Paczka w Ruchu)
Dostarczenie do punktu partnerskiego 
Możesz nadać przesyłki w dowolnym punkcie obsługującym Orlen Paczkę, doręczenie może nastąpić do punktów partnerskich (np. Żabki, Kioski Ruchu itp.)
Paczka Mini do 5 kgDługość: 20 cm, szerokość: 20 cm, Wysokość: 30 cm 
Paczka Standard do 20 kgDługość: 20 cm, szerokość: 30 cm, Wysokość: 50 cm
 
Dostarczenie do stacji Orlen lub automatów paczkowych
Możesz nadać przesyłki w dowolnym punkcie, doręczenie może nastąpić tylko do stacji Orlen lub Automatów paczkowych Orlen (które Orlen systematycznie wprowadza w kolejnych punktach).
Rozmiar S do 25 kgDługość 8 cm, szerokość: 38 cm, wysokość: 60 cm 
Rozmiar M do 25 kgDługość 19 cm, szerokość: 38 cm, wysokość: 60 cm 
Rozmiar L do 25 kg Długość 41 cm, szerokość: 38 cm, wysokość: 60 cm 
Pobranie CODOpłata zgodnie z cennikiem + do pobrania wymagane jest ubezpieczenieZwrot COD do 4 dni od dnia doręczenia przesyłki
Maksymalna kwota pobrania COD: 400 zł
UbezpieczenieW cenie: do 500 złDodatkowe: do 5000 zł
 

Orlen Paczka (dawniej Paczka w Ruchu) - usługa polega na nadaniu paczki w punkcie i dostarczeniu jej do wyznaczonej placówki, w której odbiorca przesyłkę może odebrać.
Zlecenie należy złożyć na portalu, wydrukować list przewozowy, nakleić na paczkę i zanieść do punktu nadawczego - dowolny punkt, który obsługuje Orlen Paczkę. System nie wymaga deklaracji, w którym punkcie będzie nadana przesyłka zatem możesz zanieść ją do najbliższego punktu. 
Przesyłka zostanie doręczona do punktu odbioru, który został wybrany przez odbiorcę. Punkt doręczenia należy zadeklarować podczas składania zamówienia na portalu. 

Po dostarczeniu odbiorca otrzymuje SMS-em kod odbioru (Ważne! Należy podawać poprawny numer telefonu odbiorcy ponieważ tylko w ten sposób kod zostanie wysłany). Paczka czeka na odbiór w placówce 3 dni robocze, jeśli po tym czasie odbiorca jej nie odbierze zostanie zwrócona na koszt nadawcy. 

Lista punktów, do których można zanieść paczkę znajduje się w formularzu składania zlecenia (mapa).

Wartość przesyłki - zgodnie z regulaminem przewoźnika, jeśli wartość przesyłki przekracza 300 zł należy wykupić ubezpieczenie.

Pobranie → Podstawowe informacje o usłudze 

Ubezpieczenie – każdorazowo należy ubezpieczać przesyłkę, w szczególności gdy towar posiada większą wartość. Przewoźnik wypłaca odszkodowanie w przypadku uszkodzenia/zaginięcia na podstawie dwóch czynników – wykupionego ubezpieczenia oraz dokumentu potwierdzającego wartość towaru (faktura, paragon). W przypadku, gdy ubezpieczenie nie zostanie wykupione przewoźnik ma prawo wypłacić jedynie kwotę ubezpieczenia zawartego w cenie, nawet jeśli zostanie przedstawiony dokument potwierdzający wartość towaru. 

Kwota ubezpieczenia w cenie została podana w tabeli powyżej.

Cennik Orlen Paczka

Czy artykuł był pomocny?

9907 wyświetleń