Maksymalne wymiary przesyłek i usługi dodatkowe w GLS

Poniżej znajduje się tabela wymiarów poszczególnych boków oraz ich sumy dla przesyłek. Podane są wymiary maksymalne, co oznacza, że mogą one być mniejsze. Każdorazowo przesyłka musi spełniać warunki dotyczące każdego parametru: długości poszczególnych boków, długości sumy boków, wagi rzeczywistej oraz gabarytowej obliczanej z podanego wzoru.

 GLS międzynarodowy
Przesyłka 

Długość: 200 cm, Suma: 300 cm
wzór na sumę boków: a+2b+2c
waga: do 30 kg wagi rzeczywistej

waga gabarytowa:

W Unii Europejskiej przewoźnik nie przelicza wagi gabarytowej, poza niektórymi krajami (np. Turcja, Cypr, Wyspy Owcze itp.) – system taką wagę będzie obliczał automatycznie!

Poza Unią Europejską cenę za paczkę ustala się na podstawie wagi objętościowej obliczanej ze wzoru: wysokość x długość x szerokość w cm / 6000 w przypadku, jeśli jest ona wyższa od wagi brutto (rzeczywistej).

Przewoźnik GLS nie rozdziela przesyłek na standard i niestandard - zapoznaj się ze sposobami pakowania.

Przewoźnik GLS nie przesyła listów przewozowych! Kurier przyjedzie z wydrukowanych listem i naklei go na przesyłkę. Do obowiązków nadawcy należy dopilnowanie by właściwy list przewozowy został naklejony na odpowiednią przesyłkę!
Nasz system, aby ułatwić przygotowanie paczek do wysyłki wygeneruje dokument PDF z danymi adresowymi odbiorcy, tak by w przypadku wysyłki kilku paczek na czas do przyjazdu kuriera można było je oznaczyć. W ten sposób kurierowi również ułatwi to poprawne oklejenie paczek etykietami. 

Przewoźnik GLS nalicza opłatę za anulowanie zlecenia.

Ubezpieczenie – każdorazowo należy ubezpieczać przesyłkę, w szczególności gdy towar posiada większą wartość. Przewoźnik wypłaca odszkodowanie w przypadku uszkodzenia/zaginięcia na podstawie dwóch czynników – wykupionego ubezpieczenia oraz dokumentu potwierdzającego wartość towaru (faktura, paragon). W przypadku, gdy ubezpieczenie nie zostanie wykupione przewoźnik ma prawo wypłacić jedynie kwotę ubezpieczenia zawartego w cenie, nawet jeśli zostanie przedstawiony dokument potwierdzający wartość towaru. 

Czy artykuł był pomocny?

1639 wyświetleń