Co zrobić, aby wycenić przesyłkę indywidualnie?

Aby otrzymać wycenę indywidualną przesyłki należy w pierwszej kolejności złożyć zapytanie o taką wycenę. Złożenie zapytania nie jest równoznaczne ze złożeniem zlecenia - najpierw musisz poznać cenę. Po wysłaniu zapytania nasz Dział Wycen zajmuje się wyszukaniem dla Ciebie najlepszej propozycji. Standardowy czas na udzielenie odpowiedzi określa się do 24h w dni robocze, natomiast zawsze kontaktujemy się możliwie jak najszybciej. Jeśli zależy Ci na pilnej odpowiedzi po złożeniu zapytania skontaktuj się z nami - będziemy wtedy działać dla Ciebie priorytetowo. 

Jak złożyć zapytanie o wycenę indywidualną?

  1. Zaloguj się na portalu → przejdź do wyceny na stronie głównej lub do zakładki “Zamów kuriera” – wyświetli się formularz do wyceny przesyłki. Należy wprowadzić dane takie jak wymiary, waga przesyłki oraz kraj odbioru i doręczenia. Jeśli przesyłka będzie podlegała wycenie indywidualnej system wyświetli taką informację:

2. Kliknij „wyślij zapytanie o cenę” – system przekieruje Cię do formularza, gdzie należy uzupełnić pozostałe dane przesyłki.

3. Uzupełnij dane - jeśli chcesz skorzystać z usług dodatkowych takich jak ubezpieczenie, nie piętrować, auto z windą - zaznacz je już podczas składania zapytania, ponieważ mają one wpływ na wycenę transportu.

4. Wprowadź dane adresowe
Co jeśli nie znam jeszcze dokładnego adresu dostawy? Przesyłki wyceniane są na podstawie odległości, jaką przesyłka będzie miała do pokonania i wymiarów oraz wagi, zatem jeśli nie masz jeszcze pełnych danych należy wprowadzić kod miejscowości nadania oraz dostawy przesyłki. W pozostałych polach możesz wpisać “XXXXX" lub “00000”. W przypadku realizacji takiego zlecenia dane będą musiały zostać uzupełnione. 

5. Wybierz datę odbioru przesyłki, jeśli już znasz termin, kiedy towar będzie przez Ciebie wysyłany. 

6. Po uzupełnieniu wszystkich pól należy kliknąć “Złóż zapytanie”

Po dokonaniu wyceny nasi pracownicy się z Tobą skontaktują, dostaniesz również wiadomość mailową. Aby zaakceptować zlecenie do realizacji wystarczy odpowiedzieć “proszę o realizację” na wiadomość z wyceną, którą od nas otrzymasz. 

 

Czy artykuł był pomocny?

2936 wyświetleń