Opony, felgi, koła w Pocztex

Każdy z przewoźników posiada inne wytyczne, jeśli chodzi o pakowanie opon. W standardzie mogą być wysyłane opony do samochodów osobowych. Przypominamy, że pakowanie samych opon oraz opon z felgami różni się, dlatego proszę zapoznać się z poniższymi instrukcjami oraz z podstawowymi zasadami pakowania przesyłek - zakładka Sposoby pakowania w InPost

OPONY

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
Pocztex
 
Zapakowane pojedynczo według załączonej poniżej instrukcji, po 1 szt., nieprzekraczające wymiarów przesyłki standardowej (w tym średnica zewnętrzna 60 cm).Zapakowane po 2 szt., według załączonej instrukcji od przewoźnika, nieprzekraczające wymiarów niestandardowej przesyłki.

FELGI

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
Pocztex
 
Zakaz przewożenia jako przesyłka standardowa. Zapakowana w folię stretch z tekturowymi przekładkami / karton o nieregularnym kształcie / karton o regularnym kształcie mieszczący się w wymiarach przesyłki niestandardowej. 

KOŁA

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
Pocztex
 
Zapakowane w karton o regularnym kształcie, (możliwe owinięcie bezbarwną folią stretch) mieszczący się w wymiarach przesyłki standardowej.Zapakowane w karton o nieregularnym kształcie, mieszcząca się w wymiarach przesyłki niestandardowej.

 

Czy artykuł był pomocny?

5622 wyświetleń