Opony, felgi, koła w DHL

Każdy z przewoźników posiada inne wytyczne, jeśli chodzi o pakowanie opon. W standardzie mogą być wysyłane opony do samochodów osobowych. Przypominamy, że pakowanie samych opon oraz opon z felgami różni się, dlatego proszę zapoznać się z poniższymi instrukcjami oraz z podstawowymi zasadami pakowania przesyłek - zakładka Sposoby pakowania w DHL

OPONY

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
DHLZapakowane pojedynczo według załączonej poniżej instrukcji, nieprzekraczające wymiarów przesyłki standardowej (w tym średnica 60 cm).Opony zapakowane po 2 szt. i więcej, przekraczające średnicę 60 cm, mieszczące się w wymiarach przesyłki niestandardowej według załączonej poniżej instrukcji.

Dodatkowo poniżej znajduje się plik z instrukcją prawidłowego pakowania przesyłek przygotowany bezpośrednio przez DHL

FELGI

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
DHLZapakowana w karton o regularnym kształcie z wypełnieniem, mieszczący się w wymiarach przesyłki standardowej, nie owinięty folią stretch.  Zapakowana w folię stretch z tekturowymi przekładkami lub w karton o regularnym kształcie z wypełnieniem mieszczący się w wymiarach przesyłki niestandardowej. 

KOŁA

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
DHLZapakowane w karton o regularnym kształcie nie owinięty folią stretch mieszczący się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika.Zapakowane w karton o regularnym kształcie mieszczący się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika.

 

Pliki do pobrania:

Czy artykuł był pomocny?

5820 wyświetleń