Opony, felgi, koła w InPost

Każdy z przewoźników posiada inne wytyczne, jeśli chodzi o pakowanie opon. W standardzie mogą być wysyłane opony do samochodów osobowych. Przypominamy, że pakowanie samych opon oraz opon z felgami różni się, dlatego proszę zapoznać się z poniższymi instrukcjami oraz z podstawowymi zasadami pakowania przesyłek - zakładka Sposoby pakowania w InPost

OPONY

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
InPostDo 15 cali zapakowane po maks. 2 sztuki, owinięte folią stretch.Opony powyżej 15 cali do 18 cali powinny być nadawane pojedynczo owinięte folią stretch. 
Od 18 do 20 cali opony koniecznie muszą być zapakowane w karton pojedynczo. Maksymalny dopuszczalny rozmiar opony to 20 cali, z uwzględnieniem maksymalnych wymiarów dla poszczególnych usług InPost.

Uwaga! Podczas składania zamówienia na opony w zawartości przesyłki należy wpisać rozmiar opony w calach!

FELGI

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
InPostZapakowana pojedynczo w karton o regularnym kształcie z wypełnieniem mieszczący się w wymiarach przesyłki standardowej.Zakaz pakowania w karton o nieregularnym kształcie z wypełnieniem mieszczący się w wymiarach przesyłki niestandardowej. 

KOŁA

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
InPostZapakowane w karton o regularnym kształcie z wypełnieniem mieszczący się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika.Zapakowane w karton o nieregularnym kształcie z wypełnieniem, mieszczący się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika. 
Czy artykuł był pomocny?

9580 wyświetleń