Opony, felgi, koła w InPost

Każdy z przewoźników posiada inne wytyczne, jeśli chodzi o pakowanie opon. W standardzie mogą być wysyłane opony do samochodów osobowych. Przypominamy, że pakowanie samych opon oraz opon z felgami różni się, dlatego proszę zapoznać się z poniższymi instrukcjami oraz z podstawowymi zasadami pakowania przesyłek - zakładka Sposoby pakowania w InPost

OPONY

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
InPostDo 15 cali zapakowane po maks. 2 sztuki, owinięte folią stretch.Wszystkie opony zapakowane po więcej niż 2szt., powyżej 15 cali, pod warunkiem, że nie przekraczają wymiarów przesyłki niestandardowej w InPost.

FELGI

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
InPostZapakowana pojedynczo w karton o regularnym kształcie z wypełnieniem mieszczący się w wymiarach przesyłki standardowej.Zakaz pakowania w karton o nieregularnym kształcie / folię stretch. 

KOŁA

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
InPostZapakowane w karton o regularnym kształcie mieszczący się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika.Zapakowane w karton o nieregularnym kształcie lub owinięte folią stretch z tekturowymi przekładkami mieszczące się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika. 

Czy artykuł był pomocny?

2526 wyświetleń