Maksymalne wymiary przesyłek i usługi dodatkowe w UPS

Poniżej znajduje się tabela wymiarów poszczególnych boków oraz ich sumy dla przesyłek. Podane są wymiary maksymalne, co oznacza, że mogą one być mniejsze. Każdorazowo przesyłka musi spełniać warunki dotyczące każdego parametru: długości poszczególnych boków, długości sumy boków, wagi rzeczywistej oraz gabarytowej obliczanej z podanego wzoru.

 UPS
Przesyłka standardowaDługość: 100 cm, Szerokość: 76 cm, Wysokość: 76 cm, Suma: 300 cm
wzór na sumę boków: a + 2b + 2c = 300cm
waga gabarytowa: X cm * X cm * X cm / 5000 = X kg 
Przesyłka niestandardowaDługość: 270 cm, Suma: 330 cm
wzór na sumę boków: a + 2b + 2c = 330 cm
waga gabarytowa: X cm * X cm * X cm / 5000 = X kg
COD0,81% wartości pobrania, nie mniej niż 5,00 zł nettoZwrot COD do 5 dni roboczych od dnia doręczenia przesyłki
Maksymalna kwota pobrania COD: 15 000 zł
UbezpieczenieW cenie: do 323 złDodatkowe: do 50 000 zł
Express SaverDoręczenie kolejnego dnia roboczego po odbiorzeCeny zależne od wagi przesyłki – aby uzyskać cenę należy podać kod pocztowy odbiorcy.
ExpressDoręczenie do godz. 12:00
Express PlusDoręczenie do godz. 9:00
Usługi dodatkoweZwrot potwierdzonych dokumentów: 10,00 zł netto
Opłata paliwowaOd 1 marca 2022 r. aktualna opłata znajduje się w cenniku na stronie głównej. Naliczana zgodnie z wytycznymi przewoźnika, które można sprawdzić na stronie: Opłata paliwowa w UPS

Zwrot potwierdzonych dokumentów – nadawca dołącza do przesyłki wewnętrzne dokumenty, np. potwierdzenia odbioru, umowa do podpisu. W momencie doręczenia przesyłki do odbiorcy kurier pobiera od odbiorcy wymagane podpisy i pieczątki, następnie dokumenty zostają nadane zwrotnie na adres nadawcy przesyłki. Opłaty zgodnie z cennikiem.

Przybliżony termin zwrotu potwierdzonych dokumentów dla UPS to 4 dni robocze od momentu doręczenia przesyłki.

Express Saver - doręczenie kolejnego dnia roboczego po odbiorze – usługa realizowana przez przewoźnika UPS. Wykupienie dodatkowej usługi daje gwarancję, że przesyłka zostanie doręczona kolejnego dnia roboczego. Koszt zależny jest od wagi przesyłki – znajduje się w cenniku na stronie głównej. 

Express - doręczenie kolejnego dnia roboczego po odbiorze do godziny 12:00 – usługa realizowana przez przewoźnika UPS, gwarantuje doręczenie przesyłki do godziny 12:00 kolejnego dnia roboczego po odbiorze. Koszt zależny jest od wagi przesyłki – znajduje się w cenniku na stronie głównej. 

Express Plus – doręczenie kolejnego dnia roboczego po odbiorze do godziny 9:00 – usługa realizowana przez przewoźnika UPS, gwarantuje doręczenie przesyłki do godziny 9:00  kolejnego dnia roboczego po odbiorze. Koszt zależny jest od wagi przesyłki – znajduje się w cenniku na stronie głównej. 

Pobranie – usługa polega na doręczeniu przesyłki do odbiorcy, przy czym kurier pobiera od odbiorcy ustaloną przez nadawcę opłatę. Dostępne są następujące warianty zwrotu pobrania: 

UPS – zwrot do 5 dni roboczych od dnia doręczenia przesyłki.

Zwrot pobrania w ciągu 1 dnia roboczego – pobranie zostanie zwrócone kolejnego dnia roboczego od momentu doręczenia przesyłki.
Zwrot pobrania w ciągu 4 dni roboczych – pobranie zostanie zwrócone w ciągu 4 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki.
Zwrot pobrania w ciągu 16 dni roboczych – pobranie zostanie zwrócone w ciągu 16 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki.
Zwrot pobrania za pomocą przekazu pocztowego – usługa dostępna niezależnie od wybranego terminu zwrotu pobrania. W przypadku zwrotu pobrania przekazem pocztowym do wybranego terminu należy doliczyć 2 dni robocze.

Wszelkie koszty za usługę pobrania naliczane są według cennika głównego na stronie. 

Ubezpieczenie – każdorazowo należy ubezpieczać przesyłkę, w szczególności gdy towar posiada większą wartość. Przewoźnik wypłaca odszkodowanie w przypadku uszkodzenia/zaginięcia na podstawie dwóch czynników – wykupionego ubezpieczenia oraz dokumentu potwierdzającego wartość towaru (faktura, paragon). W przypadku, gdy ubezpieczenie nie zostanie wykupione przewoźnik ma prawo wypłacić jedynie kwotę ubezpieczenia zawartego w cenie, nawet jeśli zostanie przedstawiony dokument potwierdzający wartość towaru. 

Kwota ubezpieczenia w cenie dla każdego przewoźnika została podana w tabeli powyżej.

UPS - przesyłki międzynarodowe - terminy planowanych dostaw dla poniższych usług:

UPS Standard – usługa drogowa – czas doręczenia 1-3 dni robocze
UPS Express Saver – usługa lotnicza – czas doręczenia 1-5 dni roboczych
UPS Expedited – usługa lotniczo-drogowa – czas doręczenia 2-6 dni roboczych
UPS Express – usługa lotnicza – czas doręczenia 1-3 dni robocze

Czy artykuł był pomocny?

1791 wyświetleń