Zabezpieczenie paczek w transporcie

Zabezpieczenie paczek do transportu jest niezwykle ważne. Należy pamiętać, że podczas przewozu Twoja przesyłka znajduje się w różnych warunkach, dlatego powinna być zapakowana zgodnie z wytycznymi przewoźników. 

Co oznacza, że paczka jest dobrze zapakowana?

Po pierwsze spełnia wymogi określone przez przewoźnika dotyczące rozmiarów (Baza wiedzy → Maksymalne wymiary i usługi), użytych materiałów do pakowania a także przewożonego towaru. Pamiętaj, że nie każdy przedmiot możesz nadać za pośrednictwem każdej firmy. Aby wyeliminować pomyłki zapoznaj się z Towarami wyłączonymi z przewozu dla każdego przewoźnika, które znajdziesz w naszej Bazie Wiedzy → Towary wyłączone z przewozu
Paczka musi być również zapakowana w taki sposób, aby nie stwarzała zagrożenia dla innych przesyłek. Zwróć w szczególności uwagę na wystające elementy, ostre krawędzie oraz towar, które może łatwo uszkodzić inne przesyłki (np. farby, płyny).

Przesyłka musi być zabezpieczona tak, by w przypadku upadku z wysokości 1 metra towar nie został uszkodzony. To oznacza, że należy zastosować odpowiednie wypełniacze, m.in. pianka, gąbka, folia bąbelkowa, styropian, przekładki, wypełniacze. Przewoźnicy oczywiście dokładają wszelkich starań, aby towary były przewożone bezpiecznie, jednak należy pamiętać że dochodzą jeszcze czynniki jak np. wstrząsy podczas transportu. Szczegóły dotyczące zasad pakowania dla każdego z przewoźników znajdziesz w zakładce Baza wiedzy → Sposoby pakowania

Niektóre towary mogą wymagać specjalnego pakowania, dlatego zaplanuj wolną chwilę by zapoznać się z naszą Bazą Wiedzy, w której na bieżąco są aktualizowane informacje. Jeśli masz do wysłania nietypowe paczki, nie wiesz jak dokładnie dany towar zapakować, a w Bazie Wiedzy nie znajdziesz odpowiedzi na pytania możesz się skontaktować z naszym Biurem Obsługi Klienta (Kontakt) - chętnie pomożemy :) 

 

Czy artykuł był pomocny?

2113 wyświetleń