Maksymalne wymiary przesyłek i usługi dodatkowe w DPD

Poniżej znajduje się tabela wymiarów poszczególnych boków oraz ich sumy dla przesyłek. Podane są wymiary maksymalne, co oznacza, że mogą one być mniejsze. Każdorazowo przesyłka musi spełniać warunki dotyczące każdego parametru: długości poszczególnych boków, długości sumy boków, wagi rzeczywistej oraz gabarytowej obliczanej z podanego wzoru.

Usługa Przewoźnik
 DPD
Przesyłka standardowaDługość: 150 cm, Suma: 300 cm
waga gabarytowa: X cm * X cm * X cm / 6000 = 31,5 kg 
Waga gabarytowa - zostaje naliczana w przypadku, gdy waga gabarytowa przekroczy 10 kg. W sytuacji, gdy wymiary paczki nie przekraczają 10 kg z wagi gabarytowej to do wyceny jest brana waga rzeczywista. 
Przesyłka niestandardowaDługość: do 300 cm z zastrzeżeniem, że suma pozostałych boków nie przekroczy 60 cm; lub paczka o wadze rzeczywistej 31,5-50 kg
waga gabarytowa: X cm * X cm * X cm / 6000 = 31,5 kg
Waga gabarytowa - zostaje naliczana w przypadku, gdy waga gabarytowa przekroczy 10 kg. W sytuacji, gdy wymiary paczki nie przekraczają 10 kg z wagi gabarytowej to do wyceny jest brana waga rzeczywista. 
COD3,00 zł netto Zwrot COD do 10 dni roboczych od dnia doręczenia przesyłki
Maksymalna kwota pobrania COD: 15 000 zł
UbezpieczenieW cenie: do 1000 zł Dodatkowe: do 50 000 zł:
Usługi dodatkoweZwrot potwierdzonych dokumentów: 10,00 zł netto
Powiadomienie SMS wysyłane przez DPD, gdy przesyłka nie zostanie odebrana przez odbiorcę i pozostaje do odbioru własnego zgodnie z cennikiem na stronie głównej.
Opłata paliwowaOd 1 marca 2022 r. aktualna opłata znajduje się w cenniku na stronie głównej. Naliczana zgodnie z wytycznymi przewoźnika, które można sprawdzić na stronie: Opłata paliwowa w DPD 

Zwrot potwierdzonych dokumentów – nadawca dołącza do przesyłki wewnętrzne dokumenty, np. potwierdzenia odbioru, umowa do podpisu. W momencie doręczenia przesyłki do odbiorcy kurier pobiera od odbiorcy wymagane podpisy i pieczątki, następnie dokumenty zostają nadane zwrotnie na adres nadawcy przesyłki. Opłaty zgodnie z cennikiem.

Przybliżony termin zwrotu potwierdzonych dokumentów to dla DPD 3 dni robocze.

Pobranie – usługa polega na doręczeniu przesyłki do odbiorcy, przy czym kurier pobiera od odbiorcy ustaloną przez nadawcę opłatę. Dostępne są następujące warianty zwrotu pobrania: 

Termin podstawowy w DPD – zwrot do 10 dni roboczych od dnia doręczenia przesyłki.
Zwrot pobrania w ciągu 1 dnia roboczego – pobranie zostanie zwrócone kolejnego dnia roboczego od momentu doręczenia przesyłki.
Zwrot pobrania w ciągu 4 dni roboczych – pobranie zostanie zwrócone w ciągu 4 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki.
Zwrot pobrania w ciągu 16 dni roboczych – pobranie zostanie zwrócone w ciągu 16 dni roboczych od momentu doręczenia przesyłki. 
Zwrot pobrania za pomocą przekazu pocztowego – usługa dostępna niezależnie od wybranego terminu zwrotu pobrania. W przypadku zwrotu pobrania przekazem pocztowym do wybranego terminu należy doliczyć 2 dni robocze.

Wszelkie koszty za usługę pobrania naliczane są według cennika głównego na stronie. 

Ubezpieczenie – każdorazowo należy ubezpieczać przesyłkę, w szczególności gdy towar posiada większą wartość. Przewoźnik wypłaca odszkodowanie w przypadku uszkodzenia/zaginięcia na podstawie dwóch czynników – wykupionego ubezpieczenia oraz dokumentu potwierdzającego wartość towaru (faktura, paragon). W przypadku, gdy ubezpieczenie nie zostanie wykupione przewoźnik ma prawo wypłacić jedynie kwotę ubezpieczenia zawartego w cenie, nawet jeśli zostanie przedstawiony dokument potwierdzający wartość towaru. 

Kwota ubezpieczenia w cenie została podana w tabeli powyżej.

Nadanie przesyłki w sobotę – każdorazowo, gdy kurier odbierze od nadawcy przesyłkę w sobotę lub nadawca dostarczy ją do punktu w sobotę przewoźnik nalicza opłatę za nadanie w sobotę. Koszt usługi zgodnie z cennikiem na stronie głównej.

Pozostałe usługi dodatkowe zostały rozpisane w cenniku na stronie głównej. 

WAŻNE! Przesyłki DPD Export B2C – business to client (dostawa do osoby prywatnej) dla Szwecji, Danii, Norwegii oraz w Finlandii są dostarczane do punktów pocztowych. Jedynie paczki B2B – business to business (dostawa do firmy) – są dostarczane pod adres.

Jeśli chcesz włączyć możliwość nadawania przesyłek Allegro Smart dla DPD wejdź tutaj.

Czy artykuł był pomocny?

4931 wyświetleń