Standard / niestandard Twojej paczki

Przewoźnicy zgodnie ze swoimi regulaminami klasyfikują przesyłki jako standard oraz niestandard. Niezwykle istotne jest stosowania się do zaleceń, aby przesyłki były transportowane bezpiecznie oraz by uniknąć weryfikacji paczek przez przewoźnika. 
Wszelkie istotne informacje znajdziesz w naszej Bazie Wiedzy, z którą należy się zapoznać. Zachęcamy też, by co jakiś czas odświeżać wiedzę na temat przesyłek oraz wytycznych od przewoźników, ponieważ przewoźnicy regularnie wprowadzają zmiany. 

Pierwszym czynnikiem, który ma wpływ na rodzaj paczki jest jej kształt


Przesyłka standardowa to paczka, która posiada regularny kształt, czyli ma wszystkie kąty proste, nie ma wystających elementów, nie ma ściętych, ani zaokrąglonych boków, czyli jest to sześcian lub prostopadłościan. 
Każda inny kształt jest niestandardem (wyjątkiem są opony samochodowe, koniecznie zapoznaj się z artykułami w bazie wiedzy dotyczącymi sposobów pakowania opon u przewoźników).

Następnie ważny jest jej wymiar. Każdy z przewoźników posiada inne wymiary maksymalne. Poniżej linki do artykułów, w których zapoznasz się z wymiarami. 
DHL
DPD
FedEx
Geis
UPS
TNT
Pocztex / Kurier48
Orlen Paczka
InPost
GLS
Ambro

Pamiętaj też, aby prawidłowo mierzyć przesyłki. Wymiar w zleceniu należy zawsze podawać rzeczywisty (nie podajemy ich “na oko”), to znaczy, że nie należy go ani zaniżać, ani zawyżać. Mierzymy zawsze najdłuższe krawędzie. Jeśli przesyłka ma nietypowy kształt, wymiar należy mierzyć zawsze w ten sposób:

Wagę w zleceniu również podajemy rzeczywistą. Oznacza to, że wagi w zleceniu nie podajemy “na oko” - paczkę należy zważyć po zapakowaniu. Wagi nie zaniżamy, ani nie zawyżamy. 

Następnie sposób pakowania, który również ma wpływ na rodzaj przesyłki. Zwróć szczególną uwagę na pakowanie przesyłek w folię stretch - niewielu przewoźników ją akceptuje jako standard! Zapoznaj się z wytycznymi przewoźników:
DHL
DPD
FedEx
Geis
UPS
TNT
Pocztex / Kurier48
Orlen Paczka
InPost
GLS
Ambro

Zgodnie z regulaminami przewoźników to nadawca jest odpowiedzialny za prawidłowe pakowanie przesyłek. W przypadku, gdy przesyłka nie zostanie zapakowana zgodnie z wytycznymi przewoźnika kurier może jej nie odebrać i poprosić o przepakowanie, magazyn też może wstrzymać transport takiej paczki i konieczny będzie odbiór jej przez nadawcę / odbiorcę. 
Przesyłka, która będzie posiadała nieprawidłowe wymiary / wagę może zostać zweryfikowana przez przewoźnika na magazynie, dlatego jeśli nie wiesz lub nie jesteś pewien jak najbezpieczniej zapakować przesyłkę, a w Bazie Wiedzy nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta - chętnie pomożemy!


 

Czy artykuł był pomocny?

3877 wyświetleń