Nadania weekendowe w InPost

Przewoźnik InPost wprowadził dodatkową usługę, aby rozładować ilość paczek w okresie szczytu paczkowego. Do 19 grudnia 2020r. możliwy jest wybór dodatkowej usługi - nadanie przesyłki w weekend. W przypadku wybrania tej opcji kurier podjedzie w sobotę lub niedzielę po przesyłkę. Zamówienia można składać do piątku do godz. 15:00, zlecenia odebrane w weekend planowo doręczane są do wtorku - z informacji przekazanej przez InPost wynika, że paczki będą rozwożone już od poniedziałku, natomiast mogą zostać doręczone do wtorku. Należy jednak pamiętać, że terminy w okresie szczytu paczkowego mogą ulegać zmianie. 

Aby złożyć takie zamówienie należy:

  1. Złożyć zlecenie na portalu poprzez zakładkę Zamów kuriera (Jak złożyć zlecenie na portalu?). Na tym etapie nie pojawia się do wybrania usługa nadania w weekend. Zlecenie należy zamówić, wydrukować etykietę i nakleić na przesyłkę.
  2. Kolejno należy wejść w zakładkę Kontakt na portalu
  3. Wybrać zakładkę Odbiory / doręczenia > Nadania weekendowe InPost
  4. Następnie należy uzupełnić formularz i wysłać. Po wygenerowaniu podjazdu w weekend otrzymasz od nas potwierdzenie w postaci numeru zlecenia podjazdu.
  5. Należy pamiętać, aby w dzień nadania sobotę / niedzielę na miejscu znajdowała się osoba, która wyda przesyłkę kurierowi.

 

 

Czy artykuł był pomocny?

1233 wyświetleń