Opony, felgi, koła - pakowanie

PAKOWANIE OPON

Każdy z przewoźników posiada inne wytyczne, jeśli chodzi o pakowanie opon. Przypominamy, że pakowanie samych opon oraz opon z felgami różni się, dlatego proszę zapoznać się z poniższymi instrukcjami.

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
DPDZapakowana pojedynczo, owinięta taśmą, na którą należy nakleić list przewozowy. 
Maksymalny wymiar nie może przekraczać wysokości przesyłki standardowej w DPD i 80 cm średnicy.
Zapakowane w folię stretch, pojedynczo lub podwójnie, opony przekraczające wymiary przesyłki standardowej u przewoźnika DPD, jednak nieprzekraczające średnicy 80 cm.
InPostDo 15 cali zapakowane po 2 sztuki, owinięte folią stretch.Wszystkie opony zapakowane po więcej niż 2szt., powyżej 15 cali, pod warunkiem, że nie przekraczają wymiarów przesyłki niestandardowej w InPost.
FedExZapakowane po 2 sztuki, według załączonej poniżej instrukcji FedEx. Opony nie mogą przekraczać 17 cali oraz 70 cm średnicy. Należy pakować je w bezbarwną folię stretch.Opony zapakowane więcej niż po 2 sztuki, według załączonej poniżej instrukcji, powyżej 17 cali lub przekraczające wymiar 70 cm średnicy, nieprzekraczające wymiarów przesyłki niestandardowej.
DHLZapakowane pojedynczo według załączonej poniżej instrukcji, nieprzekraczające wymiarów przesyłki standardowej (w tym średnica 60 cm).Opony zapakowane po 2szt. i więcej, przekraczające średnicę 60 cm, mieszczące się w wymiarach przesyłki niestandardowej według załączonej poniżej instrukcji.
Pocztex / Kurier48Zapakowane pojedynczo według załączonej poniżej instrukcji, po 1 szt., nieprzekraczające wymiarów przesyłki standardowej (w tym średnica zewnętrzna 60 cm).Zapakowane po 2 szt., niezgodnie z instrukcją załączoną poniżej, przekraczające wymiary standardowej przesyłki.

Przypominamy, że na każdą z przesyłek należy nakleić list przewozowy. 

Dokładne wymiary przesyłek standardowych i niestandardowych znajdują się w zakładce Przewoźnicy - dopuszczalne wymiary przesyłek i usługi 

Poniżej znajdują się instrukcje przewoźników odnośnie prawidłowego pakowania opon - należy się z nimi zapoznać.

 

PAKOWANIE KÓŁ

Przypominamy, że przewoźnik jako całe koło traktuje oponę z felgą.

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
DPDOficjalnie wyłączone z transportu jako część samochodowa.Oficjalnie wyłączone z transportu jako część samochodowa.
InPostZapakowane w karton o regularnym kształcie mieszczący się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika.Zapakowane w karton o nieregularnym kształcie lub owinięte folią stretch z tekturowymi przekładkami mieszczące się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika.
FedExWyłączone z transportu jako część samochodowa. Wyłączone z transportu jako część samochodowa.
DHLZapakowane w karton o regularnym kształcie mieszczący się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika.Zapakowane w karton o regularnym kształcie mieszczący się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika.
Pocztex / Kurier48Zapakowane w karton o regularnym kształcie, mieszcząca się w wymiarach przesyłki standardowej.Zapakowane w karton o nieregularnym kształcie lub folię stretch, mieszcząca się w wymiarach przesyłki niestandardowej.

 

PAKOWANIE FELG

 

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
DPDZapakowana w karton o regularnym kształcie z wypełnieniem, mieszczący się w wymiarach przesyłki standardowej. Zapakowana w karton o regularnym kształcie, owinięty folią stretch mieszcząca się w wymiarach przesyłki niestandardowej.
InPostZapakowana pojedynczo w karton o regularnym kształcie z wypełnieniem mieszczący się w wymiarach przesyłki standardowej. Zakaz pakowania w karton o nieregularnym kształcie / folię stretch. 
FedExZapakowana w karton o regularnym kształcie z wypełnieniem, mieszczący się w wymiarach przesyłki standardowej. Zapakowana w karton o regularnym kształcie z wypełnieniem mieszcząca się w wymiarach przesyłki niestandardowej.
DHLZapakowana w karton o regularnym kształcie z wypełnieniem, mieszczący się w wymiarach przesyłki standardowej. Zapakowana w folię stretch z tekturowymi przekładkami lub w karton o nieregularnym kształcie z wypełnieniem mieszczący się w wymiarach przesyłki niestandardowej. 
Pocztex / Kurier48Zakaz przewożenia jako przesyłka standardowa. Zapakowana w folię stretch z tekturowymi przekładkami / karton o nieregularnym kształcie / karton o regularnym kształcie mieszczący się w wymiarach przesyłki niestandardowej. 

 

UWAGA! Warunkiem odbioru przesyłki jest odpowiednie zapakowanie – jeśli kurier zweryfikuje opakowanie jako niewystarczające przesyłka może pozostać nieodebrana. 

Czy artykuł był pomocny?

3250 wyświetleń