Pakowanie opon i kół

PAKOWANIE OPON

Każdy z przewoźników posiada inne wytyczne, jeśli chodzi o pakowanie opon. Przypominamy, że pakowanie samych opon oraz opon z felgami różni się, dlatego proszę zapoznać się z poniższymi instrukcjami.

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
DPDZapakowana pojedynczo, owinięta taśmą, na którą należy nakleić list przewozowy. 
Maksymalny wymiar nie może przekraczać wysokości przesyłki standardowej w DPD i 80 cm średnicy.
Zapakowane w folię stretch, pojedynczo lub podwójnie, opony przekraczające wymiary przesyłki standardowej u przewoźnika DPD, jednak nieprzekraczające średnicy 80 cm.
InPostDo 15 cali zapakowane po 2 sztuki, owinięte folią stretch.Wszystkie opony zapakowane po więcej niż 2szt., powyżej 15 cali, pod warunkiem, że nie przekraczają wymiarów przesyłki niestandardowej w InPost.
FedExZapakowane po 2 sztuki, według załączonej poniżej instrukcji FedEx. Opony nie mogą przekraczać 17 cali oraz 70 cm średnicy. Należy pakować je w bezbarwną folię stretch.Opony zapakowane więcej niż po 2 sztuki, według załączonej poniżej instrukcji, powyżej 17 cali lub przekraczające wymiar 70 cm średnicy, nieprzekraczające wymiarów przesyłki niestandardowej.
DHLZapakowane pojedynczo według załączonej poniżej instrukcji, nieprzekraczające wymiarów przesyłki standardowej (w tym średnica 60 cm).Opony zapakowane po 2szt. i więcej, przekraczające średnicę 60 cm, mieszczące się w wymiarach przesyłki niestandardowej według załączonej poniżej instrukcji.

Przypominamy, że na każdą z przesyłek należy nakleić list przewozowy. 

Dokładne wymiary przesyłek standardowych i niestandardowych znajdują się w zakładce Przewoźnicy - dopuszczalne wymiary przesyłek i usługi 

Poniżej znajdują się instrukcje przewoźników odnośnie prawidłowego pakowania opon - należy się z nimi zapoznać.

 

PAKOWANIE KÓŁ

Przypominamy, że przewoźnik jako całe koło traktuje oponę z felgą.

PrzewoźnikPrzesyłka standardowaPrzesyłka niestandardowa
DPDOficjalnie wyłączone z transportu jako część samochodowa.Oficjalnie wyłączone z transportu jako część samochodowa.
InPostZapakowane w karton o regularnym kształcie mieszczący się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika.Zapakowane w karton o nieregularnym kształcie lub owinięte folią stretch z tekturowymi przekładkami mieszczące się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika.
FedExOficjalnie wyłączone z transportu jako część samochodowa.Oficjalnie wyłączone z transportu jako część samochodowa.
DHLZapakowane w karton o regularnym kształcie mieszczący się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika.Zapakowane w karton o regularnym kształcie mieszczący się w wymiarach wyznaczonych przez przewoźnika.

Czy artykuł był pomocny?

1999 wyświetleń